Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Demir Döküm’e bir ödül daha
Çevre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda benimsediği politikaların yanı sıra hayata geçirdiği uygulamalarla dünya standartlarında üretim yapan DemirDöküm'ün hayata geçirdiği proje ödül getirdi.
Demir Döküm’e bir ödül daha
 
İŞ DÜNYASI >> 13 Eylül 2018 - Saat: 07:19
 

DemirDöküm, çevre, iş sağlığı ve güvenliği, üretim alanlarında hayata geçirdiği uygulamalarla elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. Vaillant Group’un üretim ve gezegenin sürdürülebilirliği için 4 yıldır düzenlediği ve her yıl 3 projenin ödüllendirildiği VPS (Vaillant Group Üretim Sistemi) Kongresi'nde DemirDöküm'ün 6 farklı departmandan 34 çalışanı tarafından yürütülen "Yalın ve Yeşil Değerler Yürüyüşü" projesi VPS Ödülü'ne layık görüldü.

Proje kapsamında 71 yalın üretim, 13 çevre, 89 iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere 173 iyileştirme konusu tespit edildi. 2017 yılında 22 başlıkta yürüttüğü çalışmalarla 142 konuda iyileştirmeye imza atan "Yalın ve Yeşil Değer Yürüyüşü" proje ekibi, tek yürek halinde yürüttüğü çalışmalarla DemirDöküm Bozüyük fabrikasını Vaillant Group üretim tesisleri içerisinde referans alınabilecek örnek tesis konumuna ulaştırdı. Çalışan bağlılığı, motivasyonu ve verimliliğini artıran karma ekip çalışması, hatasız üretim ve izlenebilirliğin sağlanması açısından da etkili oldu. Proje ekibi, tespit ettiği 31 konu için iyileştirme çalışmalarına devam ediyor.

Üretim süreçlerinde topyekûn mükemmellik felsefesini benimseyerek, iş süreçlerini ulusal ve uluslararası standartlara göre en üst seviyede tedbirlerle yöneten DemirDöküm'ün, üretim süreçlerinde var olan kayıpları tespit ederek iyileştirmeye yapılan konu başlıkları ise şöyle;

Yalın Üretim: Düzeltme işçilikleri, fazla üretim, hareket, taşıma, bekleme, stok yönetimi, fazla işlem

Çevre: Enerji, su, malzeme, atık, gürültü kirliliği, emisyon, çevre kirliliği

ISG: Mekanik riskler, elektriksel riskler, kimyasal riskler, ısı ve iklimsel riskler, gürültü ve titreşim, fiziksel güçlükler, psikolojik ve mental riskler.

Bütünsel ve özgün projelerle birçok alanda öncülüğü göğüsleyen DemirDöküm'ün elde edilen iki ödülle ilgili mutluluğunu dile getiren DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Üretim Direktörü Gürhan Çoban; "DemirDöküm olarak önceliğimiz tüm üretim süreçlerinde çevrenin korunması, insan sağlığına zarar vermeyen, üstün teknolojiye sahip, aile ve ülke ekonomisine değer katan ürünler geliştirmek. 2017 başında farklı birimleri tek vücutta buluşturan projeler, kurum içi sinerjiyi, enerjiyi farklı bir noktaya ulaştırdı. Birimlerimiz tek yürek halinde, faaliyet verimliliği ve çalışma ergonomisini iyileştirmek için var gücüyle çalışıyor. Projelere dahil olan arkadaşlarımızın verdiği emeklerle kalite sisteminden malzeme girişine, yan sanayi değerlendirmeden üretim, sevkiyat, iş sağlığı ve güvenliğine kadar birçok alanda kazanım sağladık. VPS Kongresi’nden aldığımız ödüller, sinerjimizin en büyük göstergesi. Çalışanlarımızın desteği ile 64 yıldır olduğu gibi gelecekte de ürünlerimiz, üretim kalitemiz, Ar-Ge kabiliyetimiz ve projelerimiz ile öncülüğümüzü yeni alanlar ekleyerek sürdürmek" açıklamasını yaptı.  

 

 
Facebook
-