Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

2021 yılında para kazandırcak orjinal iş fikirleri
2021 yılında para nasıl kazanılır? Az sermayeli kazançlı iş fikirleri
2021 yılında para kazandırcak orjinal iş fikirleri
 
İş Fikirleri >> 01 Kasım 2020 - Saat: 18:51

1. Akrilik Düğme İmalatı 
Akrilik düğmelere olan talep, yurt içi kullanımda ve ihracatta kullanılan giysilerin tüketimindeki artışa bağlı olarak artmaktadır. Her iki sektörün tüketimi geçmişte önemli bir büyüme kaydetmiş ve gelecek yıllarda iyi bir büyüme göstermeye devam edecektir.

Market açmak! Market nasıl açılır tıklayınız

2. Yoga Stüdyosu 

Türkiye'de yoga stüdyosu işi, sağlık ve wellness endüstrisinde kârlı ve kazançlı bir perakende girişim fırsatıdır. Tüketicilerin iyileştirici bakımdan koruyucu bakım yaklaşımına olan artan farkındalığı, girişimciler için bir yoga stüdyosu başlatma potansiyeli çıkartmıştır. Ayrıca, bu küçük yerleşim yerleri için en kazançlı iş fikirlerinden biridir. Büyük işletmelerde başarı parametreleri, konuma göre değişir. Hammadde, mevcut altyapı ve yerel pazarın kaynağı önemli bir rol oynamaktadır.

 

3. Alüminyum Kapı Pencere İmalatı
Alüminyum kapı pencere imalat işi,  mühendislik sektöründeki kârlı küçük işletme üretim fırsatlarından biridir. Bu işe küçük bir başlangıç ​​sermayesi ile başlayabilirsiniz.

 

4. Aliminyum folyo
Alüminyum folyo farklı sektörlerde farklı şekillerde kullanılır. Farmasötik tabletlerde, çay ve kahvelerin toplu ve tek parça halinde paketlenmesinde, hazır yemeklerde, unlu mamullerde, dondurulmuş etlerde, balıklarda, süt şişesinde, şarapta, madeni yağlarda, greslerde, süt tozu, şekerleme, bisküvi, fotoğraf filmi, hediye ambalajlarında kullanılır. Ev sarımları, tereyağı, margarin ve sigaralardada sıklıkla kullanılır. Folyo üretim tesisi ilk başlarda basit üretimi yapılabilir.

 

5. ATM Alanı Kiralama
ATM alanı talebi yüksektir. Bankalar genellikle belli bir süre için yer kiralarlar ve sözleşme her iki veya üç yılda bir yenilenir. Sabit bir aylık geliri dört gözle bekliyorsanız, ATM alan kiralama sizin için iyi bir perakende iş fikri

 

6.Fırın ile ısıtıp satmak
Pastane, sahip olunan veya kiralanan alana sahip olmanın başarabildiği en kârlı gıda işleme iş fırsatlarından biridir. Doğru ürün ve doğru pazarlama stratejisini seçmek, fırıncılık işinde başarı elde etmede önemli bir faktördür. Talep ve finansal açıdan bakıldığında, fırıncılık işiniz için belirli ürünleri seçmeniz gerekecektir. Hazır alınan simit poğaça gibi ürünleri dondurucudan çıkarıp ani ısıtıcıda ısıtıp taze şekilde satabilirsiniz.

 

7. Gofret üretimi
Gofretler, şurup solüsyonuna batırılmış dilimler halinde kesilmiş,  fırında kurutulmuş, kızartılmış ve atıştırmalık yiyecek veya tatlı olarak yen. Ayrıca, ürünü hem yerel hem de ihracat pazarlarında satabilirsiniz. Bu işi küçük ölçekli olarak başlatabilirsiniz. Gofret üretimi için ilk etapta 2 tonluk krema kazanı yeterlidir. Ayrıca sğutma bantı ve kesim makinesi şarttır. Kesim makinesi oldukça basit ve ucuz bir makinedir.

 

8. Yastık Kılıfı ile Çarşaf satışı
Bu çok iyi bir tüketici ürünü ve küçük kasabalar için en iyi iş fikirlerinden biridir. Küçük sermaye yatırımıyla işe başlayabilirsiniz. Tekstil endüstrisindeki bilgi önemlidir. Küçük, orta ve büyük ölçekli iletme açmak mümkündür.

Kadınlar için iş fikirlerine Tıklayınız

9. Bio-Dizel Üretimi
Biyolojik dizel üretim ünitesi, ana hammadde Kanola yağının kolayca bulunabileceği herhangi bir yerde küçük çaplı olarak kurulabilir. Fosillerin tükenme oranına bağlı olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının sürekli araştırılması. Biyoyakıt terimi, bitkilerden veya hayvanlardan elde edilebilen yakıtları tanımlamak için kullanılır. Yenilenebilir bir kaynak olmak, bugün dünyanın her yerinde dikkat çekiyor.

 

10. Gelinlik Mağazası
Düğün malzemeleri ürün ile özel düğün kıyafetleri odaklanmış bir gelin mağaza giyim ve moda endüstrisinde karlı bir perakende girişimidir. Zayıf bir ekonomide bile, gelinler ve düğün partileri düğün kıyafetleri ve düğün aksesuarları üzerine çok para harcıyorlar çünkü düğünler hayat boyu bir kez unutulmaz anlar içindir. 

 

11. Mum yapımı
Aromatik dekoratif mumlar büyük bir pazar var. Ayrıca hediye öğesi olarak kullanılır. Mum yapımı işi küçük ölçekli olarak başlatılabilir. Kadınlar özellikle bu işi deneyebilir.

 

12. Kostüm takısı

Milyonlarca liralık bir endüstri. Her yaştan kadın çekiyor. Popülerliği için en önemli nedenler, oldukça çekici bir görünümle düşük fiyattır. Evden kostüm takıları satışa başlayabilirsiniz. Kendi online mağazanızdan satış yapabilirsiniz. Teknolojinin yeniliği ile ev hanımları ve kadınlar  küçük kasabalar için en iyi iş fikirlerinden biri.

 

13. Tasarımcı Dantel Yapımı
Dantel örgü hakkında bilgi sahibi olan herkes, bu işi küçük başlangıç ​​sermayesi olan bir ev konumundan başlatabilir. Günümüzde farklı dantel yapım makineleri bulacaksınız. Bu makineleri kurarak ticari dantel yapma ünitesi mümkündür. Tasarımcı dantel çok iyi bir pazar talebine sahiptir ve tasarımcı giyim malzemelerinde vazgeçilmez bir unsurdur.

 

14. Deterjan Toz Üretimi
Deterjan ve çamaşır tozu, sürfaktanlardır. Ve yıkama tozu, temizlik ve yıkama amaçlı önemli bir bileşendir. Genel olarak, iki farklı üretim teknolojisi mevcuttur. Biri spreyle kurutulur ve bir diğeri ham maddeleri karıştırır.

 

15. Yumurta Tepsisi
Yumurta tepsileri hurda kağıt hamurundan yapılır. Üretim süreci basittir. Bununla birlikte, küçük ölçekli bir yumurta tepsisi üretim ünitesini çalıştırmak için en azından 400 Sq Ft'lik bir alana ihtiyacınız vardır.

 

16. Alıştırma Kitabı Yapımı
Alıştırma kitabı üretim süreci basittir ve herhangi bir birey bu işi nispeten düşük başlangıç ​​sermayesi ile başlatabilir. Bir ofis ve okul kırtasiye malzemesi olarak alıştırma kitabı talebi artıyor. Talebe göre, birkaç farklı tip makine de mevcuttur.Özelllikle okula yeni başlayan çocuklara yönelik okuma yazma kitapları basılabilir, çoğaltılabilir ve kırtasiye kitabevlerine satılabilir. Fotokopi makinesinde boyama kağıtları defter gibi hazırlanıp satışa hazır hale getirilebilir.

 

17.Flex Baskı
Günümüzde esnek dış mekan reklamcılığı için vazgeçilmez bir kalemdir. Basım endüstrisinde küçük bir işletme kurma konusunda tutkuluysanız, bu işi düşünebilirsiniz. Esnek ve afiş baskı işine iki şekilde başlayabilirsiniz. Her iki durumda da, elinizde bir esnek baskı iş projesi raporu olması gerekir.

 

18. Organik Zencefil Sarımsak karışımı satışı
Zencefil ve Sarımsak Ezmesi çoğunlukla çeşitli gıda hazırlamalarında bir çeşni olarak kullanılır ve ayrıca birçok tıbbi preparatta bir karminatif ve gastrik uyarıcı görevi görür. Anında karışımlar ve baharatlar daha popüler hale geldikçe, zencefil sarımsak ezmesi talebi de artıyor. Üretim süreci basittir. Ürünün ihracat için de büyük bir pazar fırsatı var. E ticaret sitelerinde satış yapıp ciddi miktarda para kazanabilirsiniz.

 

19. Saç Bandı Yapımı

Saç bantı yapma işi, büyük ölçekli veya küçük ölçekli olarak başlatılabilen kazançlı ve karlı bir üretim fikridir. Saç aksesuarları olarak hem kızlar hem de erkekler tarafından kullanılır. Moda trendinin yükselmesi ve değişmesiyle, farklı türlerde renkli saç bantları artık çok popüler. Geniş saç bandı iki farklı malzeme ile gelir.

 

20. Dondurma Mağazası İşletmesi
Ürünler ile dondurma deposu iş Türkiye'de karlı bir perakende girişimidir. Doğru ürünle doğru yeri seçmek bu işte çok önemlidir. En iyi perakende iş fikirlerinden biridir.

 

21. İyotlu Tuz Üretimi

İyotlu tuz, iyotla güçlendirilmiş beyaz kristal toz tuzudır. İnsanlar iyot eksikliği bozukluğunu iyotla takviye edilmiş yeterli miktarda tuz tüketerek kolaylıkla önleyebilirler. İyotlu Tuz tüketimi doğrudan nüfus artışına bağlıdır.

 

22. Reçel Jöle Yapımı
Herhangi bir kişi evden jöle yapma işini reçel edebilir. İşiniz büyüdükçe, benzer ürün serisini eklemek ve projenizi uygun bir ölçüle değiştirmek için nakit paraya ihtiyaç vardır. Reçel  yapma işi normal makine ve mutfak gereçlerini gerektirir. Bunlar tüketilebilir gıda maddesidir ve çok iyi pazar talebine sahiptir. Organik reçel üretim işinden oldukça fazla para kazanmak mümkündür.

 

 

23. Çocuk Konfeksiyon İmalatı
Ülkemiz'de bebek giysileri veya çocuk giyim endüstrisi çok hızlı büyüyor. Bebek kıyafetleri imalat işini başlatmayı düşünebilirsiniz. Bu iş de çok iyi bir ihracat potansiyeline sahiptir. Bu durumda, ihracata yönelik bir bebek konfeksiyon üretim şirketi kurmayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca bebek kıyafet satış dükkanı açabilirsiniz.

 

24. Deri Kemer Yapımı
Deri kemer, genç ve yaşlı herkes tarafından kullanılan bir elbise ürünüdür. Bir moda öğesi olmanın yanı sıra fonksiyonel bir değere sahiptir. Deri kemerlere olan talep yurt içi ve ihracat pazarlarında artmaktadır. Okul çocukları ve gençler arasında popülerdir. Erkeklerin diğer yaş grupları arasında da popüler. Hammadde ve vasıflı işçiler de ülkede mevcuttur. Kemer satış dükkanı açmakda ciddi miktarda para kazanmaya yarayan iş fikirlerindendir.

 

25. Limonata Yapımı
Limonata aslında limon aromalı çok popüler bir meşrubattır. Gerekli başlıca hammaddeler şeker, sitrik asit, lezzet ve gıda rengi  sodyum benzoattır. Ancak, limonata yapımı sermaye ve yönetim yoğun bir iştir. Küçük işletme için en iyi yaz sezonu iş fikirlerinden birisidir. Kendi elinizle organik ürünlerden limonata yapıp satmakda karlı iş fikirlerindendir.

 

26. Freze İşi
Genel olarak, Türkiye'deki frezeleme iş fırsatları geniş üretim operasyonlarını içermektedir. Ürüne ve hammaddeye göre, küçük ve orta ölçekli endüstri olarak farklı tipte frezeleme işlerini başlatabilirsiniz. Küçük ölçekli sektörün rekabet gücünü artırmak için ülkemizde uygun işletmelere mali destek sağlayan çeşitli teşvik programları uygulanmaya başlanmıştır.

 

27. Oje Üretimi
Günümüzde tırnak cilası çok yaygın bir güzellik ve kozmetik eşyadır. Genel olarak, ülkemizdeki ürün fiyatları 5 ile 100 TL  arasında değişmektedir. Bununla birlikte, piyasada daha pahalı markalar bulabilirsiniz. Hemen hemen her yaş grubu bu maddeyi düzenli olarak kullanıyor. Oje üretim tesisi kurmak için devlet desteklerini araştırıp küçük bir atölye kurmak kazançlı bir fikirdir.

 

28. Somun cıvata üretimi
Temel olarak, iş yapmakta olan somun civataları, hafif mühendislik ürünü imalatındadır. Somunlar ve civatalar, çeşitli ürünler, makineler, yapılar vb. Kullanılan endüstriyel bağlantı elemanlarıdır. Somunlar ve cıvatalar, endüstriyel bağlantı elemanları ailesindeki önemli bir bağlantıdan oluşur ve her endüstri tarafından kullanılır. Somun üretmek için hurda malzemeler işlenir veya demir çelik fabrikasından alınır ve makinesinde uygun cıvata üretilir. Bu iş için biraz araştırma yapmak ve fazla bütçe ayırmak gerekebilir. Kosgep ve teşvik paketleri bu konuda yardımcı olabilir.

 

29. Parfüm Mağazası
Kendi online parfüm mağazasına başlamak için mutlaka bir e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekir. Bir parfüm mağazası kurmakla ilgili her işi yapacağı zaman, böyle bir iş başlatmak oldukça kolay olacaktır. Finansal açıdan en önemli husus, perakende alanı için herhangi bir maliyet ödememenizdir.

 

 

30. Çevrimiçi Oyuncak Kütüphanesi
Oyuncaklar çocuklar için en popüler öğedir. Çocuklar oyuncaklarla oynamayı severler. Ayrıca, çocukluk günlerinde farklı aktivite ve eğitici oyuncakların yardımıyla birkaç şey öğreniyorlar. Bununla birlikte, oyuncağın tek bir parçası uzun bir süre boyunca bir çocuğu meşgul etmek için yeterli değildir. Aslında, çocuklar hemen hemen her alternatif gün için yeni bir oyuncak istiyorlar. Bir oyuncak dükkanı açmak yada oyuncak ile dolu bir iş yeri açıp içine oyuncakları koyup saat başı ücret almakda oldukça karlı iş fikridir.

 

31. Plastik Kürdan Üretimi

Düşük yatırım yüksek kar ile başka bir küçük iş fikri. Bu bir tüketici ürünüdür. Ürünün piyasa potansiyeli iyi. Evde de üretime başlayabilirsiniz. Üretim süreci basittir. Makine maliyeti de çok azdır. Hammadde kolayca temin edilebilir.

 

32. Gözlük çerçeveleri

Gözlük çerçevesi imalat işi, basit makine ve ekipmanları gerektirir. Gerekli ana hammadde selüloz asetattır. 

 

33. Baharat Tozu Yapımı
Baharat öğütme ve paketleme, en kârlı gıda işleme işletmelerinden biridir. Ayrıca, küçük ve orta ölçekli işletmelere başlayabilirsiniz. Baharat, yemek pişirme ve gıda işlemede önemli bir maddedir. Soğuk, kimyon, zerdeçal gibi bireysel baharat tozu dışında; Özel kalite karışık baharat tozu işleme daha karlıdır. En popüler ürünlerden bazıları köri tozu,  vb.dir.

 

34. Domates İşleme

Domates, yaygın olarak satılan bir üründür ve işlenmiş domates ürünleri de oldukça popülerdir. En popüler ürünler domates sosu, püresi, meyve suyu, ketçap vb. Domates işlemlerini başlatırken diğer küçük ölçekli endüstriler için domates posası da üretebilirsiniz. Ayrıca, iş basit makine ve ekipman talep ediyor. Küçük kasabalar için büyük iş fikirlerinden biri.

 

35. Eşofman İmalatı
Eşofman, her yaş grubu arasında popüler bir maddedir. Ek olarak, erkekler, kadınlar ve çocuklar bu ürünü spor kıyafetleri veya gündelik kıyafetler olarak kullanırlar. Elbise derece rahat ve işlevseldir. Ürün farklı renklerde, boyutlarda, desenlerde ve tasarımlarda gelir. Ek olarak, erkekler ve kadınlar için farklı eşofmanlar vardır.

 

36. Lastik Sırtı
Lastik yeniden kaplama yeni bir teknolojidir. Bu yöntemi uyguladıktan sonra eski lastikler kullanılabilir ve kullanılabilir hale gelir. Yolun yüzeyiyle temas eden lastik parçası, lastik sırtı olarak bilinir. Lastik sırtı lastiğin ayrılmaz bir parçasıdır ve çekiş sağlamaktan sorumludur. Teknoloji bilge için en trend iş fikirlerinden biridir.

 

 

37. Hava Kabarcıklı Ambalaj Sarıcı
Hava kabarcıklı ambalaj sargısı, paketleme alanında uygun ve ekonomik bir yastıklama malzemesi olarak vazgeçilmez bir kalemdir. Son yıllarda elektronik ürün ve diğer kırılgan ürünlere yönelik talep oluşturma, yeni girişimciler için projenin iyi bir potansiyelini ortaya çıkaran hava kabarcığı filmi kullanarak ambalaj ihtiyacını karşılamak için geniş bir boşluk bırakmıştır.

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 

Kaynak: nextwhatbusiness.com

 
Facebook
-