Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Beykoz mesire ve piknik alanları! Beykozun en güzel mangal yerleri
İstanbul Beykozda gezilecek yerler ve piknik yerleri
Beykoz mesire ve piknik alanları! Beykozun en güzel mangal yerleri
 
GEZİ REHBERİ >> 15 Aralık 2019 - Saat: 11:05

Beykoz

Beyaz bahçe piknik alanı

Geniş orman arazisi ve doğa ile iç içe yerleşkede bulunan mesire alanında kendin pişir kendin ye veya mangalın lezzetini tadabilirsiniz.

Lalezar Aile Piknik Yeri

Riva'ya sınır bir orman arazisi içinde mangalcıların vazgeçemediği yerlerden birisidir. Ayrıca futbol sahası oyun parkı yürüyüş yolunuda içinde barındırır.

Polonezköy tabiat parkı

Tabiat parkı kampçıların en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Doğal yaşam için çam ağaçları arasında eşsiz lezzetleri tadabilir, stres atabilirsiniz.

Karlıtepe mesire alanı

Çok sayıda seyir terası ve çok sayıda çam ağaçlarıyla meşhur mesire alanında bisiklet ve yürüyüş yolu mevcuttur. Aileler için oturma bankları çam ağaçları ile iç içedir. Mangal yakmak için çok müsait olan karlıtepede otopark ve yağmur sığınma alanıda vardır. 

Göknarlık Tabiat parkı

Beykozun en gözde mekanlarındandır. Geniş orman arazisi içinde yer alır. 

Mihrabad Mesire Yeri

Orman içi patika yolu bulunan alanda doğa etkinlikleri ve basketbol sahası vardır. Giriş ücretlidir. Özellikle servi ve çınar ağacı ile kaplıdır. Tem bağlantı yolundan ulaşmak mümkündür.

Kaymakdonduran Piknik Alanı

İstanbulun en sakin piknik yerlerindendir. Bol sayıda oturma bankları vardır. Manzarası eşsiz güzelliğe sahip olduğundan fotoğrafçılarında uğrak mekanlarındandır. Kestane toplamak için tercih edilebilir.

Elmasburnu Tabiat Parkı

Piknik için tercih edilebilir. Tabiat parkında kirpi ve sincap barınmaktadır. Ayrıca tüylü ladin ağaçlarıda bir hayli fazladır. Kır lokantası ve su sporuda yapılabilir. Kampçılar için çadır bedeli 50 TL olup giriş ücreti kişi başı 5 TL'dir. 

Göztepe tabiat parkı

Sahil çamı ile kaplı orman arazisinde piknik yapma şansı vardır. Orman içi yollarda yürüyüş yapılabilir. Arazide kaplumbağa ve saksağan yaşamaktadır.

Selimin yeri piknik alanı

 

 

 

İstanbulda bulunan bütün gezilecek mesire ve piknik yerleri için tıklayınız

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 
Facebook
-