Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Sakarya piknik yerleri ve en güzel mesire alanları
Sakaryada mangal ve balık tutma piknik alanları! Sakaryada gezilecek yerler
Sakarya piknik yerleri ve en güzel mesire alanları
 
GEZİ REHBERİ >> 31 Ocak 2020 - Saat: 06:18
 
Adapazarı ilçesi piknik yerleri
 
Donatım park
Ailece hoşça vakit geçirebileceğiniz bir yer olup mangal yakmağa müsaittir.
 
Poyrazlar gölü tabiat parkı
Piknik yapmaya elverişli mesire alanlarındandır. Giriş ücretli olup masalar vardır. Çok manzaralı olduğundan fotoğrafçılarda sık sık ziyaret etmektedir.
 
Adapazarı kent ormanı
Mescit, wc ve yürüme parkuru mevcut olan bu piknik yerinde giriş ücreti çok ucuzdur. Orman arazisi içinde olduğundan yüksek gözetleme manzara kulesi mevcutur.
 
Çark mesire alanı
 
 
Serdivan ilçesi piknik yerleri
 
Serdivan Gölpark
Göl manzaralı piknik için oldukça elverişli doğası ve sessizliği ile en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Cumartesi günleri belediye ücretsiz ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Kayalık sahili bulunan mesire yerinde büfede vardır. 
 
 
Akyazı ilçesi piknik yerleri
 
Kuzuluk Tabiat Parkı
Orman arazisi içinde kamp kurmaya pek elverişli olmasada sabit barbekülü mangal yerleri mevcut. Giriş ücreti 5 TL'dir. Ailece piknik yapmak için çok idealdir.
 
Balbalı Mesire Alanı
Kahvaltı servisi,mangal,nişan düğün,kına,özel günlerinizde doğanın içinde piknik yapmaya müsaittir. 
Toplu Taşıma Sakaryadan Akyazı,Kuzuluk,Hendek,Düzce tarafına giden tüm toplu taşıma araçları (Gebeş durağından 200 mt sonra inebilirsiniz)
 
 
Beldibi piknik alanı
Barajı olan bu mesire yerinde balık tutmak mümkün olabilir.
 
Kerem ali Yaylası
1300 m yüksekliğinde yayla evleri olan piknik yerinde yürüyüş parkuru, dağcılık ve fotoğraf çekme imkanınız olabilmektedir. Ayrıca kamp yapma şansıda vardır.
 
Acelle yaylası
Yaylada mescit bulunmaktadır. Çok manzaralı ve sessiz olduğundan mangalcıların tercih sebebidir. Geniş arazisi ile yerleşim yeri haline gelmiştir.
 
 
 
Erenler ilçesi piknik yerleri
 
Ernaz tesisleri
 
Çark mesire alanı
 
Nehir sefası
 
 
 
Hendek ilçesi piknik yerleri
 
Selman Dede Mesire Alanı
Milli park halinde içinde voleybol sahası bulunan ailece vakit geçirebileceğiniz bir piknik yeri olan selman dede hayvanat bahçesi ve çocuk oyun alanlarıda bulunmaktadır.
 
Çiğdem Yaylası
Çiğdem Yaylası, Sakarya ili, Hendek-Akyazı İlçeleri sınırında bulunan, 19,37 hektar büyüklüğündeki yayladır. Ulaşım, Hendek-Karadere-Dikmen güzergahından sağlanır. Sakarya merkezden, Hendek üzerinden 60 km, Akyazı üzerinden 80 km uzaklıktadır. Hendek'ten 28 km, Akyazı'dan 50 km uzaklıktadır. Dikmen köyünden 18 km'dir. Yaşlı ağaçlar ve büyük otlaklar bulunur. Yayladaki sarısu isimli kaynağın halk tarafından egzamaya iyi geldiğine inanılır.
 
30 civarı evin olduğu yaylada bazı evlerin beton olması dikkat çeker. Yayla, piknik, doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü ve dağ bisikleti etkinlikleri yapmaya uygundur. Çiğdem Yaylası, yazar, gezgin ve turizcilerden oluşan bir juri tarafından ülkenin en iyi on yaylası arasında gösterilmiştir (Kaynak: wikipedia.com)
 
Dikmen Yaylası
Piknik için oldukça müsait orman arazisinde konuşlu olan piknik yerinde yayla şenlikleride düzenlernir. Geniş arazi üzerinde olduğundan çadır kampı yapılmaktadır.
 
 
Karasu ilçesi piknik yerleri
 
Acarlar longozu piknik alanı
Tam bir doğa harikası olan longoz sit alanı ilan edilmiştir. Yalnız piknik yapmak için alanlar vardır. Müthiş orman arazisi içinde dişbudak ağaçları mevcuttur. Özellikle fotoğraf tutkunlarının vazgeçemediği yerler arasındadır.
 
Maden deresi
Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz şelalesi ile ün kazanmış olan piknik yerinde orman içi patika yolda mevcuttur. Her köşesi ayrı bir  manzara ile hayran bırakan mesire alanında balık tutma şansıda vardır. 
 
Küçükboğaz lagün gölü mesire alanı
Türkiye'nin en manzaralı gölü arasında yer alan lagün gölünde Kızılkanat, kefal tutma imkanı olup kamp yerleride mevcuttur. Piknik için ideal olup bisiklet yürüyüş alanları mevcuttur.
 
 
 
Geyve ilçesi piknik yerleri
 
Doğançay Şelalesi
Sakaryanın en gözde piknik yerleri arasında yer bulan şelalede yürüyüş parkuruda vardır. Şelaleye inmek için dar bir patika yol bulunur. Piknik yerinde araç park yeride mevcuttur. Ailecek en çok tercih edilen mesire alanına Adapazarı Bilecik yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
Muhammet Fatih Safitürk Sosyal Tesisleri ve Seyir Terası
Manzarası çok beğenilen piknik alanında lokanta, kütük evlerin, çok sayıda kamelyanın, seyir terası, yürüyüş alanları ve oyun parklarının bulunduğu mesire alanlarındandır.
 
Kırca Yaylası
Doğa harikası bu yaylaya ulaşım kolay olduğundan çok ziyaretçi ağırlamaktadır. Yazın şenlikleri olan yaylada neredeyse her taraf manzara ve mesire yapmaya müsaittir. Melekşeoruç köyünden ulaşım sağlanmaktadır.
 
Eşme köyü piknik yeri
Eşme köyü içinde yer alan piknik yeri az kişi tarafından bilinmesiyle çok sessiz ve manzaralıdır. Ailece piknik yapmaya müsait olan mesire alanında wc'de mevcuttur.
 
 
 
Arifiye ilçesi piknik yerleri
 
Gölbaşı Piknik Alanı
 
Arifiyenin en güzel ve manzaralı piknik alanı olan gölbaşı park ormanlık arazi içinde yeşilin her tonu ve gölün mavisi ile mangalcıların gözde mesire alanlarıdır.
 
Arifiye orman mesire yeri
Yürüyüş parkurları bulunan piknik yerinde masa sayısı fazla mescit, wc, yağmur barınağı ve çeşmeleri mevcuttur.  5 TL giriş ücreti ödenen piknik yerine Sapanca Kırkpınar Kurtköy dolmuşlarıyla ulaşım imkanı vardır. Sıklıkla tercih edilen piknik yeridir.
 
Temiz doğası ile ailecek piknik yapma imkanı bulunmaktadır.
 
 
Sapanca ilçesi piknik yerleri
 
Osso piknik alanı 
Eşsiz göl manzarası ile ailecek piknik yapılabilecek bir yer sessiz ve temiz doğası ile bungalow evleri mevcuttur. 
 
Koru kamp mesire alanı
Özel işletmede olan piknik yerinde eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Çörek otlu kahvesi guzine sobanın üzerinde kaynayan kış çayı lezzetli köftesiyle çınar ağaçlarının altında huzurlu bir ortam arayanların adresi
 
 
Kurtköy piknik alanı 
Muhteşem manzarası ile büyüleyen mesire alanında balık tutma şansınızda vardır. Ailece piknik  yapmaya elverişli olsada aşırı kalabalık olduğundan hafta sonları tercih ediliyor. Giriş ücretsiz olsada masa kiralama bedeli alınıyor.
 
 
Jandarma piknik alanı
Piknik masaları, çeşmesi, tuvaletleri, mescidi, büfesi, tavukları, horozları, kazları ve hindileri olan göl kıyısında sakin bir yer. Mangal yapabiliyorsunuz çocuklar için güvenlidir. Şuan için sadece jandarma personeli istifade ediyor.
 
 
Rauf'un yeri piknik alanı
Sapanca Doğa Park
 
Soğucak Yaylası
Rakımı 1100 m olan yayla çevresinde mağara, akarsu ve endemik türler bulunur. Sakarya merkeze 35 km, Sapanca'ya 20 km uzaklıktadır. yolun 16 km'si asfalt, 3 km'si stabilizedir. Sapanca-Muradiye-İstanbuldere (Erdemli) hattı üzerinden 35 dakikada yaylaya ulaşılmaktadır.
 
Yaylada; doğa yürüyüşü, kamp, atlı gezinti, piknik, avcılık gibi etkinlikler yapılabilir. Temmuz ayının 2. haftası şenlikler düzenlenir. Şenliklerde at ve bisiklet yarışı, güreşler, folklor gösterileri organize edilir. Bu dönemde yayla en aktif zamanını yaşar. Yaylanın tanıtımı amacıyla Türkiye Off-road Şampiyonasının bir ayağının burada yapılmasına karar verilmiştir.  (Kaynak: Wikipedia)
 
 
 
Meşelik park piknik alanı
Atv Safari Paintball At binme Okçuluk Trakking Kamp Karavan Çadır Zipline Survivor gibi aktivitelere ev sahipliği yapan mesire alanında mangal şansı vardır.
 
 
 
 
Pamukova ilçesi piknik yerleri
 
Esentepe Park 
Kişi başı ₺25 ile 26 çeşit enfes serpme kahvaltı, eşsiz manzara zengin menü ve zerafetiyle ziyaretçilerini beklemektedir.
 
 
Pamukova belediyesi gölpark
 
 
Ferizli ilçesi piknik yerleri
Akgöl
Balıkçıların en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır. Kerevit, tatlısu levreği, yayın, kızılkanat, turna, kadife, tahta, aynalı sazan, gümüş havuz balığı, çapak gibi balıklar tutulur.
 
Gölkent mesire alanı 
 
 
 
 
Kaynarca ilçesi piknik yerleri
 
Reisler okçular gölü
Reisler Okçular Gölü Mesire ve Piknik Alanı’nda mangalınızı yakabilir, hamakta uzanabilir, voleybol oynayabilir, balık tutabilir, Göl çevresi, bisikletle gezebilirsiniz. Burada düğün de yapılıyor. Çevresi çam ve meşe ağaçlarıyla doğal orman bitki örtüsüyle çevrilidir.
 
Nasıl Gidilir: Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Merkez Kent Meydanından Kaynarca İlçesi yolu üzerinde 32 Km. mesafededir. Yol üzerinde sağ tarafta Göl Restaurant talebası yön levhası mevcuttur. Karaağaçdibi semtinde bulunan İhsaniye Camisi’nin arkasında düzenlenen köy arabalarının kalktığı terminalden her saat başında hareket etmektedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkün olup, şehir merkezine uzaklığı 33 km.dir. (Kaynak:kulturportali.gov.tr)
 
 
Kaynarca Piknik Alanı
 
 
 
Söğütlü ilçesi piknik yerleri
 
Akgöl mesire ve piknik alanı
Haftasonu bile sakinliğini koruyan içinde wc, mescit ve çeşmeleri olan piknik yeridir. 30'a yakın barbeküsü giriş ücreti olmayan göl manzaralı mesire alanında çocuk parkıda hizmette. 
 
 
Hasan fakı mesire alanı
 
Söğütlü, Sakarya merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzelliğe sahip ilçelerden biridir. Yolunuz buraya düşerse eğer gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Söğütlü Kalesi, Hasanfakı Göleti, Küçük Akgöl bulunur.
 
 
 
Karapürçek ilçesi piknik yerleri
 
Mecidiye köyü pik alanı
Karapürçekin en çok tercih edilen mesire alanlarındandır. İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alır. Buraya toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gelebilirsiniz. Şelalenin etrafı sık ormanlarla çevrilidir. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip olan şelale irili ufaklı birkaç şelaleden meydana gelmiştir.
 
Burada piknik, mangal yapabilir, termosunuzla çay içebilir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte bu muhteşem doğanın içinde kartpostallık fotoğraflar çekinebilir tatilinizden kalma unutulmaz izler bırakabilirsiniz. (Kaynak:karapurcek.gov.tr)
 
 
 
Taraklı ilçesi piknik yerleri
 
Karagöl yaylası
Taraklı'ya 20 km uzaklıkta. Çanak şeklindeki yayla, karlar eriyince su ile zümrüt yeşilliğin evliliğine tanık olur Arka fonda çam, meşe, kayın, köknar, şimşir, ardıç ağaçları var. Karagöl sadece 'yeşilsever'lerin dünyası da değil. Özellikle son yıllarda yamaç paraşütü, kanyoning, yürüyüş ve kamp meraklıları da buraya rağbet ediyor.
 
Yamaç Paraşütü Mevkii: Taraklı Karagöl Yaylası
 
Parkur:Karagöl yaylabölgesinde yükseklik yaklaşık1100 mt.
 
Özellikleri:Pist doğal çim, aynı anda 10 paraşüt serilebiliyor. Bu bölgede hakim rüzgar kuzey-kuzeybatı yönlerinde esiyor.
 
Ulaşım:Geyve Taraklı yolu üzeriİstanbul'dan205 km,Beypazarı-Nalhıhan-Göynük Eski İpek YoluÜzeri Ankara'dan235 km mesafede.1,5- 2 saatlik bir yolculukla bölgeye ulaşılıyor.
 
Ekipman: Yamaç paraşütü, Harnes (kuşam tertibatı), yedek paraşüt (Emercensi paraşüt), uçuş kaskı, uçuş tulumu veya eşofman takımı, özel üretim vibram tabanlı (şok emici) yüksek boğazlı özelliği olan bot, telsiz.
 
Zorluk Derecesi: Başlangıç, orta ve ileri        (Kaynak: tarakli.gov.tr)
 
 
 
 
 
 
 
UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.
 
Facebook'tan yorum yaz
Yorum Gönder 2
Kalan karakter:

21 Şubat 2020 - 12:17
Baki Fidan
Sakarya doğası harika teşekkürler
16 Şubat 2020 - 13:44
Ali ERTAŞ
Gerçekten görmeye değer bir mesire alanı
Facebook
-