Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Solucan gübresi hakkında detaylı bilgi
Solucan gübresi hakkında detaylı bilgi..
Solucan gübresi hakkında detaylı bilgi
 
İş Fikirleri >> 01 Mayıs 2018 - Saat: 23:30

Solucan gübresi üretimi son dönemlerde oldukça rağbet gören meslekler arasındadır. Çok karlı olması sebebiyle rağbet dahada artmaktadır. Solucanlar nemli ve rutubetli yeri severler. Evinizde çöpe attığınız hemen hemen her çöpü burada değerlendirebilirsiniz. ( Narenciye limon hariç)

Solucanların adet fiyatı çok ucuzdur yeni başlayanların çok düşük bir miktarla bu işe başlamaları mümkündür. Attığınız her atık 1 ay gibi zamanda gübreye dönüşür. Bu işin en karlı yönü ise gübreyi satmaktır. Çünkü gübreyi almak için sırada bekleyenler olacaktır.

Her geçen gün solucan üreyecek ve alan genişletmek zorunda kalacaksınız o yüzden bu işe başlarken çok büyük bir kapalı alan tercih edilmelidir. Kış  aylarında ortam sıcaklığı muhafaza edilmelidir.

Kimyasal gübrenin önüne geçmek için solucan gübresi kullanmak son derece verimli ve sağlıklıdır. Solucan gübresi yerde yada ayaklı tezgahlarda yapılmaktadır. Tahtadan sandık şeklinde olan üretim belli zamanlarda belli ölçüde sulandırılır ki nemli ortam sağlanmış olur. Solucanlar çok hızlı dışkılama yaptığından gübre oranı çok fazla olur buda oldukça kazançlı bir iştir.

Solucan gübresinin fiyatıda ürün kalitesine göre değişir.

 

 

 

 
Facebook
-